Anasayfa / Haberler
VAKIF ÇALIŞANLARIMIZ GEZİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Vakfımız himayelerinde faaliyetlerini sürdüren 4-6 Yaş Gül Bahçesi Kur’an Kursu ve Fetih Kız Kur’an Kursu personeline yönelik altı günlük bir gezi programı düzenlendi. 28 Ocak ve 2 Şubat tarihleri arasında Amasya, Ankara, Konya, Antalya illerine eğitim, kültür, tarihi ve turistik yerleri görmek amacıyla düzenlenen gezi; Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin AK, kurs idarecileri, Kur’an kursu öğreticileri, personel ve personel yakınlarının katılımıyla gerçekleşti.


Güneysu Kaymakamımız Sayın Davut DÜZGÜN, Belediye Başkanımız Halil TURAN, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet GÜR, Güneysu Müftülüğümüz, Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim YILMAZ ve vakfımızın destekleri ile düzenlenen gezi, personelimizin motivasyonu ve il dışında yapılan çalışmaların yerinde incelenmesi açısından çok verimli oldu.


28 Ocak 2019 Pazartesi günü yol güzergâhında yer alan Amasya ilinin tarihi ve doğal güzellikleri gezildikten sonra akşam saatlerinde Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde dinlenildi. İlk gün Ankara programı çerçevesinde eski kaymakamlarımız Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sayın İhsan Selim BAYDAŞ, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Gökmen ÇİÇEK ziyaret edildi. Güneysu Halk Eğitimi Merkezi tarafından yapılan hediyelerimiz kendilerine takdim edildi.


Ankara gezisi kapsamında Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi eski binaları, Tacettin Dergahı, Ulucanlar Cezaevi, Hacı Bayram Camii ve Türbesi ziyaret edildi.


İkinci günü programı; Konya Bilim Merkezi, Japon Parkı, Kelebek Vadisi ve Konya şehir merkezi gezilmesinin akabinde Neyzen Ali EROL Hocamızdan ney dinletisi ile tamamlandı.


Üçüncü gün programı, Antalya’nın Kepez ilçesindeki Süleymaniye Kursu’nun gezilmesi ile başlandı. Kur’an Kursu yöneticisi Seçkin Berre ERGÜN tarafından kursun işleyişi ve Antalya’daki 4-6 yaş ile Kur’an kursu çalışmaları hakkında bilgi verildi.


Kepez Belediye Başkanı Hakan TÜTÜNCÜ tarafından misafir edildiğimiz Kepez’de rehber eşliğinde Düden Şelalesi, Oyuncak Müzesi, 15 Temmuz Müzesi, macera Ormanı ziyaretlerinin ardından Antalya Kaleiçi gezildi.


Dördüncü gün ise Alanya Kalesi ve Damlataş Mağarası gezildikten sonra Vakıf Başkanımız Ahmet GÜR tarafından misafir edildiğimiz Wome Deluxe otele geri dönüldü. Yusuf GÜR Beyin yakın ilgisini gördüğümüz otelin hizmetleri ve bizlere olan ilgileri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.


Son gün programında ise dönüşte Konya Mevlana ve Türbesi ile Selimiye Camii ve Tarihi Çarşı gezilerek geri dönüldü.


Gezi için desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Davut DÜZGÜN olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Halil TURAN, Vakıf Başkanımız Ahmet GÜR ve Vakıf Yönetim Kuruluna şükranlarımızı sunuyoruz. Teşrifleri ile bizleri onurlandıran ve misafir eden Vakıf Mütevelli Heyet Üyemiz ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sayın İhsan Selim BAYDAŞ, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Gökmen ÇİÇEK, Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim YILMAZ, Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan TÜTÜNCÜ, Süleymaniye Camii Kur’an Kursu Yöneticisi Seçkin Berre ERGÜN, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet GÜR, Wome Deluxe Otel ortağı Yusuf GÜR, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Yönetim Kurulu, Güneysu Müftülüğü, şoförlerimiz Burhan BIYIK, Lütfü YANIK ve bu gezi programın yapılmasına vesile olan, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.