Anasayfa / Haberler
Güneysu Sempozyumu-2 Sona Erdi

GÜNEYSU SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde, Güneysu’da 19-21 Ekim tarihleri arasında Güneysu’da düzenlenen “Ahlaki Sorunlar, Gençlik ve Değerler Eğitimi” konulu Uluslararası Sempozyumu kapanış oturumu ile sona erdi.

Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen sempozyum oturumlarına 5 ülkeden 6 yabancı öğretim görevlisi, Türkiye’nin birçok üniversitesinden öğretim görevlileri ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenler katıldı.

 

AHLAKİ SORUNLARIN TESPİTİ YAPILDI

Sempozyumun ana temasının, gençliğin yüz yüze kaldığı ahlaki sorunları tespit etmek ve bu sorunlara değerler eğitimi bağlamında cevap aramak olduğu bildirildi. Bu bağlamda sempozyumda, “Bağımlılık ve Değerler Eğitimi, Şiddet ve Değerler Eğitimi, Yabancılaşma ve Değerler Eğitimi, İntihar ve Değerler Eğitimi, Cinsellik ve Değerler Eğitimi, Aile kurumu ve Değerler Eğitimi, Okul ve Değerler Eğitimi, Popüler kültür ve Değerler Eğitimi” alanlarıyla ilgili teorik ve saha çalışmalarını içeren 50’nin üzerinde bildiri sunuldu.

Güneysu ve Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfının Merhum Müftü Yusuf KARALİ’nin anısına düzenlediği ‘Sosyal Medyanın Gençlerimizin Ahlak Yapısına Olan Etkileri’ konulu ulusal makale yarışmasının da ödül töreni de yapıldı.

 

PAZAR GÜNÜ SONA ERDİ

Üç gün boyunca üç ayrı salonda eş zamanlı oturumlar şeklinde devam eden sempozyum 21 Ekim Pazar günü saat 10yapılan değerlendirme paneli ile sona erdi.

Değerlendirme panelinde konuşmacılar, sempozyumun genel olarak değerlendirmesini yaparak, bildirilerin içerikleri, konu başlıklarının temalara uygunluğu vb. konuları gündeme getirdiler.

Sempozyum daha sonra katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 

Fotoğraf Galeri