Anasayfa / Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Güneysu'da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Rize’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve din görevlileriyle buluştu.

Bu yıl üçüncüsü yapılan il geneli İcazet Merasimi için ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanımız, Güneysu’yu da ziyaret etti. Güneysu Kaymakamı Davut DÜZGÜN, Güneysu Belediye Başkanı Halil TURAN, Güneysu İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK ve Vakıf Mütevelli Heyet üyemiz Mustafa DEMİRKAN ve Yusuf YILMAZ Hocamız da kendilerine ilçe programında eşlik ettiler.

Programları dâhilinde Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Başkanımız, onuruna verilen kahvaltının ardından okulumuzda Arapça Muhadese eğitimlerini sürdüren kursiyerlere hitap etti.

Başkanımıza,  ziyaretleri anısına vakfımız adına çeşitli hediyeler takdim edildi. 2017 yılında vakfımız öncülüğünde gerçekleştirilen Güneysu Sempozyumu ve İcazet Merasiminin kitap ve dergisini vakıf mütevelli heyeti üyesi ve vakıf danışma kurulu başkanı Mustafa Demirkan hocamız takdim ederken, yine aynı sempozyum ve icazet merasiminde Diyanet İşleri Başkanımızın fotoğraflarının içerisinde yer aldığı Fotoğraf Albümü de Vakıf Başkan Yardımcısı Yusuf Yılmaz tarafından başkanımıza takdim edildi.

Başkanımız daha sonra beraberindeki heyetle KIbledağı Dua Tepesinde yer alan Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camii’ni ziyaret etti. Başkanımıza burada Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ilçemiz ve cami hakkında bilgiler sunarken, Mustafa DEMİRKAN Hocamız vakfımız çalışmaları hakkında Yusuf YILMAZ Hocamız da 4-6 yaş Kur’an Kursu faaliyetleri hakkında bilgiler sundu.

Beraberindeki heyetle icazet merasimi için ilçemizden ayrılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Ali ERBAŞ Hocamıza yakın ilgisi için şükranlarımızı sunuyoruz

 

Fotoğraf Galeri